WYJAZDY SZKOLNE (ZIELONE SZKOŁY, FERIE)

Integracja Szkolna na Mazurach

Zapraszamy wszystkie Szkoły do organizowania pobytów w Folwarku Miłkowiec !

🚍 170 km od Warszawy

🚍200 km od Trójmiasta

Zielone szkoły to idealny sposób na zintegrowanie klasy, nie tylko dla tej, która dopiero powstała, ale też dla tej, która nie widziała się przez długi okres wakacji. Folwark Miłkowiec pozwala jednak na wiele więcej. W kontakcie z naturą, dzieci mogą kontynuować naukę w formie wyjazdowej, co stanowi bardzo dobrą alternatywę dla nauki tradycyjnej (stacjonarnej). 

Zapewniamy kompleksowy pobyt dla szkół – posiadamy 50 miejsc noclegowych oraz oferujemy całodzienne wyżywienie. Dysponujemy budynkiem wielofunkcyjnym, w którym znajdują się 2 sale o łącznej powierzchni 140 m2. Sale wyposażone są w stoły, krzesła, projektor, ekran, flipchart. W budynku są toalety oraz wifi. Sale te służą jako miejsce do prowadzenia zajęć, warsztatów szkolnych. Dodatkowo, jeśli jest taka potrzeba, pomagamy przy organizacji transportu.

Dodatkowo sam Folwark jak i pobliska okolica daje możliwość poszerzenia wiedzy. Na Mazurach Zachodnich jest sporo miejsc o charakterze edukacyjnym, z którymi warto zapoznać dzieci.

Przykładowa tematyka zajęć / warsztatów:

  1. Praktyczne aspekty funkcjonowania gospodarstwa rolnego – Miłkowiec daje możliwość młodym ludziom zapoznać się z codziennym życiem na wsi. Karmienie zwierząt (owiec, świnki, królików, kotów i psów), obcowanie z naturą, wycieczka po lesie czy wykład prowadzony przez Właściciela Folwarku na temat rolnictwa ekologicznego oraz hodowli zwierząt ras starych, będzie to spora dawka nowych doświadczeń i wiedzy praktycznej, która jest dość uboga w obecnym polskim programie nauczania. Dodatkowo miejscem wartym odwiedzenia jest Wioska Garncarska w Kamionce, znajdująca się 15 km od Miłkowca. Jest to przedsiębiorstwo społeczne, wioska tematyczna. Na terenie wioski można zwiedzić: garncarnię, zielarnię, kuźnię mazurską, zabytkową stodołę ze sprzętami rolniczymi i gospodarstwa domowego mazurskiej wsi, muzeum “Skarby Ziemi” – kolekcja skamieniałości i minerałów. Wioska oferuje różnorodne zajęcia edukacyjne i warsztaty rzemieślnicze.
  2. Budownictwo i Folklor Warmińsko – Mazurski – niedaleko Miłkowca, w miejscowości Olsztynek, znajduje się Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku, który posiada bogate zbiory muzealiów ruchomych i nieruchomych. Zgromadzone są w 80 obiektach dużej i małej architektury wiejskiej z Warmii i Mazur, Powiśla, Małej Litwy i Sambii, o zróżnicowanych funkcjach, budowie i konstrukcji. Są to budynki mieszkalne, sakralne, zabudowania gospodarcze i przemysłowe. Wyposażenie budynków stanowią eksponaty pokazujące tradycyjne metody pracy i obrzędy na wsi w XIX i XX wieku. Zbiory muzealne kultury materialnej oraz sztuki ludowej przekraczają 14 tys. egzemplarzy.
  3. Historia Zakonu Krzyżackiego – Miłkowiec położony jest między dwoma małymi miastami – Działdowem a Nidzicą, starymi miastami krzyżackimi, których historyczny symbol stanowią zamki krzyżackie, dzięki zwiedzaniu, których można zapoznać się z historią Zakonu Krzyżackiego. W Działdowie dodatkowo powstało Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego. Dopełnieniem tego okresu historii Polski będzie wycieczka do Grunwaldu, gdzie można odwiedzić Pole Bitwy oraz skorzystać z oferty Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, gdzie wybudowano nowoczesną przestrzeń, w której znajduje się multimedialna sala wystawowa. Nowe Muzeum oddane do użytku we wrześniu 2022 roku.

Pomagamy w zorganizowaniu powyższych wyjazdowych atrakcji zarówno w ramach transportu jak i planowania wizyt w poszczególnych miejscach.

Wycena pobytów dokonywana indywidualnie.

W celu uzyskania szczegółów prosimy o bezpośredni kontakt:

☎️ + 48 722 167 813 / +48 510 227 498

📧 folwark.milkowiec@wp.pl