Dom Zarządcy

Jak przystało, najbardziej okazały spośród wszystkich budynków folwarcznych, historycznie podkreślający status administrującego w nim właściciela. Dom posiada 5 pokoi o najwyższym standardzie oraz trzy łazienki. W każdej sypialni znajdują się pojedyncze łóżka, szafa i toaletka. Meble zostały wykonane z litej dębowej deski.

Najbardziej reprezentatywny- Pokój Zarządcy został wyposażony w oryginalne secesyjne meble, ponadto posiada własną łazienkę. Okna ma nakierowane na północ, na bobrowe bagna i na wschodnie pola uprawne. Znajduje się na parterze.

Parter Domu skrywa także dwupokojowy apartament z typową dwuosobową sypialnią oraz dziennym pokojem, który pełnić też może rolę sypialni, gdyż wyposażony jest w rozkładaną sofę. Apartament posiada własną łazienkę. Wejście do apartamentu jest oddzielne i znajduje się z drugiego frontu domu – od strony południowej.

Pierwsze piętro to dwa secesyjne pokoje, posiadające wspólną łazienkę o podwyższonym standardzie, z przestronnym widokiem na niemal cały Miłkowiec. Pierwszy z pokoi, północno- zachodni, prezentuje okazałą zabudowę folwarczną, pole, sad i wybieg dla owiec. Okna drugiego (północ, wschód) wychodzą na pola uprawne i bobrowe bagna. Pokoje łączy hol z zabytkowym stołem i krzesłami.

Dom Zarządcy, jak wszystkie obiekty na Folwarku wykorzystuje przyjazne środowisku rozwiązania grzewczo- świetlne.