Trojak

 

Pierwotnie miejsce zakwaterowania pracowników rolnych, dziś nowoczesny i przyjazny środowisku budynek mieszkalny. Poddany kapitalnemu remontowi, odzyskał ceramiczny dach z „holenderki” oraz elewację z tynku mineralnego, bogato przyozdobioną detalem z czerwonej cegły.

Trojak udostępnia Państwu siedem pokoi z własnymi łazienkami. Na parterze pięć dwuosobowych: trzy skierowane na wschód, z pięknym widokiem na rzekę Szkotówkę oraz dwa, zachodnie, bardziej kameralne i wychodzące oknami na folwarczne podwórze. Dwa przestronne pomieszczenia skrywa poddasze, z widokami odpowiednio na południową część folwarku i bobrowe bagna, oraz na północ ze Szkotówką i polami uprawnymi.

W każdym z pokoi znajdują się typowe mazurskie meble sosnowe, ręcznie pomalowane przez artystę ludowego. Ściany zdobią obrazy nawiązujące do miejscowej flory i fauny. Każdy pokój posiada łazienkę i centralne ogrzewanie (Trojak ma własny piec, zasilany ekologicznym opałem). Budynek wyposażony jest w system wentylacji (tłoczący latem zimne powietrze), który wykorzystuje mechanizm odzysku ciepła. Oświetlenie zapewniają energooszczędne żarówki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.